جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قیمت روز زعفران
(دوشنبه – ۱۲ خرداد ۱۴۰۳)

فهرست مطالب

عوامل تاثیر گذار بر قیمت زعفران

زعفران یکی از مواد غذایی مقوی و پر خاصیت به شمار می آید که پای ثابت سفره مردمان ایران زمین است. این ماده غذایی به سبب عطر و طعم بی نظیری که به غذا می دهد، باعث شده تا عمده افراد از این ماده غذایی به عنوان چاشنی و طعم دهنده استفاده کنند. کشور ایران و شهر مشهد و تربت حیدریه را می توان قطب کشت بهترین نوع زعفران در دنیا دانست. زعفران ها در انواع مختلفی تولید می شوند که هر کدام از آن ها قیمت مشخصی را دارند. یک سری از فاکتورها اما هستند که بر روی آن تاثیر مستقیمی را می گذارند. در ادامه به بررسی این عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت زعفران می پردازیم.

  • تقاضا برای خرید زعفران
  • صادرات زعفران
  • شرایط کشت
  • کیفیت زعفران
  • نوع زعفران
  • نوسانات بازار و قیمت روز دلار
  • زعفران اصل

قیمت زعفران کیلویی امروز تربت حیدریه و سایر شهرهای استان خراسان

با توجه به نوسان نرخ زعفران، قیمت های زیر تا ۲۴ ساعت اعتبار دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر  با تلفن ۵۲۲۲۵۷۸۵-۰۵۱ تماس بگیرید.
قیمت زعفران کیلویی در شهرهای استان خراسان، همچون مشهد، تربت حیدریه، گناباد، نیشابور و قائن (قائنات) به شرح زیر است.

نوع زعفران قیمت بر اساس یک کیلو گرم/تومان
زعفران سوپرنگین صادراتی ۱۱۱,۰۰۰,۰۰۰-۱۱۳,۰۰۰,۰۰۰
زعفران نگین درجه یک
۱۰۷,۰۰۰,۰۰۰-۱۰۹,۰۰۰,۰۰۰
زعفران شبه نگین درجه یک
۱۰۴,۰۰۰,۰۰۰-۱۰۵,۰۰۰,۰۰۰
زعفران سرگل صادراتی درجه یک
۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰
زعفران پوشال
۱۰۳,۰۰۰,۰۰۰
زعفران دختر پیچ (دسته)
۶۹,۰۰۰,۰۰۰
زعفران نرمه فله موجود نیست
زعفران سفید کیلویی
۹,۰۰۰,۰۰۰-۹,۵۰۰,۰۰۰

تقاضا برای خرید زعفران

از مهم ترین فاکتورهایی که تاثیر مستقیمی را بر روی قیمت زعفران می گذارد، تقاضای مردم برای خرید این محصول است.  طبعا هر چقدر تقاضا برای خرید اینترنتی زعفران بیش تر باشد، قیمت این طلای سرخ نیز افزایش پیدا می کند. زعفران به سبب ویژگی ها و البته خواص درمانی که دارد این روزها جای خود را میان مردم بسیار بیش تر از هر زمان دیگری پیدا کرده است.

صادرات زعفران

همان طور که گفته شد قطب کشت این طلای سرخ ، کشور ایران می باشد. ۸۰ درصد زعفران تولید شده در کشور به سراسر دنیا صادر می شود. هر چقدر صادرات این محصول بیش تر باشد طبعا مردم در داخل کشور باید با قیمت بیش تری این ماده پر خاصیت را خریداری کنند. در چند سال اخیر و در پی شیوع کرونا بسیاری از مرزهای زمینی کشور بسته شد. همین موضوع کافی بود تا صادرات زعفران به کم ترین مقدار خود در دهه اخیر برسد. به همین دلیل قیمت زعفران در کشور کاهش چشم گیری داشت.۹

شرایط کشت از فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت زعفران

یکی از عامل هایی که باعث می شود تا قیمت زعفران نسبت به سایر طعم دهنده های غذایی بیش تر باشد موضوع کشت آن است. به دلیل نبود امکانات پیشرفته کشاورزی برای کشت این گیاه حتما باید به صورت دستی این گیاه کشت شود. همین موضوع سختی را برای افرادی که قصد دارند تا این گیاه را بچینند و آن را آماده مصرف کنند، دو چندان می کند.

کشت زعفران

کیفیت و نوع زعفران

همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، زعفران در انواع و اقسام مختلفی تولید می شود. بهترین نوع زعفران موجود در دنیا و البته در کشور، زعفران قائنات است. به طبع هر چقدر رنگ دهی و البته عطر زعفران بهتر باشد، قیمت نیز افزایش پیدا می کند. زعفران ها در چهار نوع نگین، سرگل، پوشال و دسته تولید می شوند. بهترین نوع زعفران را می توان زعفران سرگل دانست که انتخاب اول بسیاری از خانم های کدبانو است. زعفران های نگین نیز به دلیل رنگ دهی بالایی که دارند مورد استقبال مردم قرار گرفته اند.

نوسانات بازار

با توجه به افزایش شدید قیمت دلار امکان تغییر قیمت خواهد بود. به دلیل نوسانات قیمت موجود در بازار نمی توان در مورد قیمت روز زعفران اظهار نظر کرد. شاید قیمتی که امروز زعفران دارد با قیمت فردای آن متفاوت باشد.برای کسب قیمت روز زعفران لطفا تماس بگیرید.

بسیاری از افراد که به تازگی پا در مسیر فروش زعفران گذاشته اند به دنبال خرید عمده زعفران هستند تا آن را در مثقال و گرم های متفاوت بسته بندی کنند و به فروش برسانند. طبعا قیمت عمده زعفران به دلیل گران بودن این ماده غذایی بالاست و هر شخصی امکان خرید آن را ندارد.

برای دانستن قیمت عمده زعفران امروز نیاز است تا با شرکت هایی که کار تولید و فروش زعفران را انجام می دهد در ارتباط باشید. عمدتا این شرکت ها قیمت زعفران را به صورت روزانه تعیین و اول هر روز آن را مشخص می کنند. البته این طور فکر نکنید که قیمت زعفران مانند قیمت ارز دائما بالا و پایین می شود چرا که این طور نیست. دانستن قیمت زعفران برای فروشندگان این طلای سرخ به صورت روزانه بسیار مهم است؛ چرا که این افراد به صورت روزانه مقدار زیادی از این محصول را به فروش می رسانند.

قیمت زعفران عمده

قیمت عمده زعفران کیلویی چگونه مشخص می شود؟

این مورد برای همگان آشکار است که خرید عمده و کیلویی هر محصولی بسیار به صرفه تر از خرید خرده آن است. برای همین مورد است که بسیاری از فروشندگان با اخذ نمایندگی زعفران  این محصول را به صورت کیلویی خریداری می کنند و سپس آن را در بسته های کوچک به فروش می رسانند. این مورد را فراموش نکنید که خرید کیلویی این محصول بسیار گران است و نیاز است تا شما سرمایه هنگفتی را برای این کار در نظر بگیرید. ناگفته نماند زعفران به سه صورت مثقالی، کیلویی و گرمی به فروش می رسد.

بسیاری از افرادی که توانایی مالی بالایی را ندارند به دنبال دانستن قیمت یک مثقال زعفران هستند؛ چرا که تقریبا ۸۰ درصد افراد زعفران را به صورت مثقالی خریداری می کنند. در شهر تهران اما ممکن است قضیه کمی متفاوت تر است چرا که عمده افراد به دنبال خرید فله ای زعفران برای مصارف شخصی و یا حتی فروش در بسته بندی های کوچک هستند. افرادی که سرمایه کمی را برای شروع کار فروش زعفران دارند، عمدتا تمایل دارند تا به صورت روزانه قیمت یک کیلو زعفران را بدانند تا در صورت مناسب بودن قیمت اقدام به خرید آن ها کنند. افرادی که قشر مرفه جامعه به شمار می آیند و مبتلا به بیماری های مختلفی هستند نیز زعفران را به صورت کیلویی خریداری می کنند تا بتوانند برای درمان بیماری های خود از این طلای سرخ استفاده کنند.

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد عواملی که بر روی قیمت زعفران تاثیر می گذارند، صحبت شد. به یاد داشته باشید که بسیاری از فروشندگان به دلایل مختلفی اقدام به فروش زعفران های تقلبی و غیر اصل می کنند. برای این که بتوانید یک خرید زعفران اصل داشته باشید نیاز است تا در مورد ویژگی های آن اطلاعاتی درست داشته باشید. طعم زعفران طوبی اصلی ترین فاکتوری است که تفاوت زعفران غیر اصل از زعفران اصل را رقم می زند. به یاد داشته باشید زعفران اصل طعم تلخی دارد، پس اگر طعم زعفران شیرین بود در تقلبی بودن آن شک نکنید.۲۱۸۲۳

۵/۵ - (۲ امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *