جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

یک مثقال زعفران چند گرم است؟

فهرست مطالب

یک مثقال زعفران جزو متداول ترین واحد های بسته بندی زعفران در ایران محسوب می شود. همان طور که می دانید سهم کلانی از این گونه محصولات در واحد های مثقالی به فروش می رسند. در همین راستا بسیاری از متقاضیان و مصرف کنندگان این محصولات تمایل دارند اطلاعات دقیق تری نسبت به وزن و واحد های وزنی آن داشته باشند.

جدول تبدیل مثقال به گرم

مثقال گرم محصول
نیم مثقال زعفران ۲/۳ گرم زعفران نیم مثقالی
۱ مثقال زعفران ۴/۶ گرم زعفران یک مثقالی
۲۱.۷ مثقال زعفران ۱۰۰ گرم زعفران ۱۰۰ گرمی
۲۱۷ مثقال زعفران ۱۰۰۰ گرم (یک کیلوگرم)

محاسبه ی یک مثقال زعفران در واحد گرم:

 شاید این سوال برای شما هم مطرح شده باشد که هر مثقال زعفران چند گرم است؟ وزن زعفران را با توجه به بهای زیادی که دارد بر حسب سوت، گرم و کیلو ارزیابی می کنند.

به طوری که مشاهده می شود این واحد های وزنی بیشتر مورد پسند متقاضیان واقع شده است. یک مثقال زعفران معادل ۴/۶۰۸ گرم است. بیان درست این مقدار ۴ گرم و ۶۰۸ سوت می باشد.

برخی از متقاضیان این باور اشتباه را دارند که هر مثقال زعفران با مجموع کامل بسته بندی آن احتساب می گردد. در صورتی که این منش کاملا غلط است. وزن این محصولات ابتدا به صورت خالص محاسبه شده و پس از آن بسته بندی می گردند.

عکس یک مثقال زعفران

 

 هر یک گرم زعفران چند مثقال است؟

یک مثقال زعفران وزنی  برابر با ۴/۶۰۸ گرم محاسبه می شود.

در گذشته برای خرید و فروش از مقیاس هایی نظیر: مثقال، مَن و سیر بهره می بردند. امروزه به دلیل ارزشمند بودن این طلای سرخ، بر اساس گرم و کیلوگرم ارزیابی می گردد.

یک مثقال زعفران وزنی  برابر با ۴/۶۰۸ گرم محاسبه می شود. البته بر طبق عرف و رسم بازار عده ای هر مثقال را ۶/۴ و برخی دیگر ۶۱/۴ به شمار می آورند.

 نیم مثقال زعفران را نیز برابر با ۲/۳ گرم و برخی نیز ۲/۳۱ گرم محاسبه می کنند. واحد های استفاده شده جهت خرید زعفران در شهر های  مختلف متفاوت می باشد.

به این صورت که ممکن است هر شهر از معیار و واحد خاصی جهت خرید فروش این طلای سرخ استفاده نمایند. به عنوان مثال در برخی از شهر ها با واحد گرم اقدام به داد و ستد این محصولات می کنند.

 

هر کیلو زعفران معادل چند مثقال است؟

هر کیلو زعفران معادل ۲۱۷ مثقال زعفران است.

 

با داشتن اطلاعات دقیق نسبت وزن یک مثقال زعفران می توانید به راحتی معادل سازی های لازم را در این زمینه انجام دهید. در نهایت نسبت به بسته بندی های این محصولات که با وزن های متفاوتی می باشد شناخت کافی داشته باشید. هر کیلو معادل ۱۰۰۰ گرم است.

هر مثقال  نیز برابر با ۴/۶۰۸ گرم می باشد. برای پیدا کردن جواب سوال ” هر کیلو زعفران معادل چند مثقال است؟” می بایست عدد ۱۰۰۰ را تقسیم بر ۴/۶۰۸ شود. حال در جواب سوال می توان گفت هر کیلو را می توان به صورت ۲۱۷ مثقال زعفران بسته بندی کرد.

عکس گل زعفران

یک گرم زعفران چند قاشق است؟

جواب دقیقی نمی توان در پاسخ به این سوال که “هر یک گرم زعفران چند قاشق است؟” داد. در واقع پاسخ گویی به این سوال با در نظر گرفتن خیلی موارد میسر است.

نوع و ابعاد قاشق و نوع محصولی که مد نظر شما هست در رسیدن به جواب این سوال نقش به سزایی دارد. به طور تقریبی یک مثقال زعفران، حجمی برابر با یک کف دست دارد و معادل ۱/۵ تا ۲ قاشق غذا خوری می باشد.

هر مثقال  نیز چیزی حدود ۴/۶۰۸ گرم می باشد. پس با این حساب هر گرم زعفران تقریبا معادل دو پنجم قاشق غذا خوری است.

 

هر مثقال زعفران چند است؟

گونه های مختلف زعفران در واحد های مثقالی و گرمی بسته بندی شده و به مصرف کنندگان ارائه می گردد. میزان کیفیت محصول، نوع آن و همچنین جنس بسته بندی در تعیین قیمت یک مثقال زعفران نقش به سزایی دارد. نمودار قیمت زعفران را بر حسب نوع و بالا بودن نرخ آن می توان به ترتیب:

  • زعفران سرگل
  • زعفران نگین
  • پوشال
  • زعفران دسته بیان نمود. درجه کیفیتی در نوع های مختلف زعفران تعیین کننده قیمت این محصولات می باشد. به این صورت که اگر زعفران از میزان سفیدی کمتری برخوردار باشد، به نسبت قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. مقدار سفیدی در نوع زعفران دخترپیچ به نسبت سایر زعفران ها بیشتر است. قیمت این نوع محصول با توجه به خصایص آن نسبت به سایر محصولات کمتر می باشد. در زعفران نگین هیچ گونه سفیدی مشاهده نمی شود و رنگ آن قرمز یک دست می باشد. قیمت این نوع زعفران با توجه به کیفیت آن نسبت به سایر گونه های زعفران بیشتر است.

خرید یک مثقال زعفران:

خرید زعفران با کیفیت جزو حیاتی ترین بخش های این صنعت محسوب می شود. بسیاری از متقاضیان و مصرف کنندگان این محصولات درصدد آن هستند که زعفران سرگل یا زعفران نگین را با کیفیتی مرغوب و قیمتی مناسب تهیه نمایند. زعفران طوبی با داشتن کیفیتی بالا و قیمتی مناسب می تواند گزینه مناسبی برای بسیاری از متقاضیان این محصولات محسوب شود.

 

عکس زعفران سرگل یک مثقالی جعبه طوبی

 

 

قیمت یک مثقال زعفران در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

فروشگاه اینترنتی زعفران طوبی‌، بهترین کیفیت زعفران را ازشهرستان تربت حیدریه که یکی از بزرگترین و مرغوب ترین قطب های تولید زعفران در خراسان می باشد بدون واسطه و بهترین قیمت با استاندارد های روز دنیا در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.

 

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *