جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بهترین زعفران ایران

فهرست مطالب

بهترین زعفران ایران کدام شهر است ؟زعفران یکی از مواد غذایی مهم به شمار می آید که عمده افراد برای دادن طعم و عطر به غذای خود از آن استفاده می کنند. به سبب خواص بی نظیر این ماده کم پیش می آید که در خانه ای از آن استفاده نشود. به عبارت دیگر زعفران پای ثابت و مهمان دائم و همیشگی هر خانه ای به حساب می آید. زعفران اگر اصل و مرغوب باشد عطر و طعم بی نظیر و مثال زدنی را به غذا می دهد.

آیا تا به حال برایتان این سوال پیش آمده است که بهترین زعفران ایران در کدام منطقه کشت می شود؟ می دانید یک زعفران باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا بتوان به آن لقب بهترین زعفران را دارد؟ آیا می دانید بهترین زعفران مال کدام شهر است؟ بهترین زعفران بازار در کدام شهر کشت می شود؟ اگر پاسخ سوال های فوق را نمی دانید کمی حوصله کنید و با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

بهترین زعفران ایران برای کجاست؟

بهترین زعفران ایران در قطب گردشگری و مذهبی کشور یعنی استان خراسان رضوی و شهر مشهد کشت می شود. زعفران قائنات نیز عنوان بهترین زعفران را نه تنها در کشور بلکه در دنیا به خود اختصاص داده است.

اما به دلیل محدود بودن زمین حاصل خیز این شهرستان جایگاه نخست را به شهر تربت حیدریه واگذار می نماید.زعفران تربت حیدریه  به دلیل شهرت کم به اسم  مشهد و قائنات ارائه می گردد . در صورتی که طعم و عطر بی نظیری که این زعفران دارد باعث شده تا انتخاب اول بسیاری از افراد برای خرید باشد.

بهترین طلای سرخ دنیا متعلق به کدام کشور است؟

برای پاسخ دادن به این سوال که بهترین زعفران برای کدام کشور و کدام شهر تعلق دارد ، باید کمی در تاریخ سفر کنیم. سابقه کشت زعفران در دنیا به ایران باز می گردد. به بیان بهتر ایرانیان اولین مردمانی بودند که اقدام به کاشت و کشت زعفران کردند. در سال ۱۳۹۳ زعفران هرات افغانستان به دلیل آزادی در صادرات زعفران و عدم محدودیت های تحریمی مانند ایران لقب بهترین زعفران دنیا را به خود اختصاص داد. از سال ۱۳۹۵ تاکنون اما رتبه اول بهترین زعفران دنیا متعلق به ایران است. شهرهای زیادی در ایران هستند که کاشت و کشت زعفران در آن جا رونق دارد. در میان شهرهای ایران اما زعفران قائنات شهر مشهد زبان زد خاص و عام می باشد.

اگر در دسته افرادی هستید که کیفیت زعفران برایتان اهمیت دارد و به دنبال خرید یک زعفران با کیفیت هستید، قسمت بعدی مقاله را از دست ندهید چرا که قصد داریم تا در مورد انواع زعفران توضیحاتی را ارائه دهیم.

منبع : https://rodaguldet.se/en/blog-en/the-best-saffron-in-the-world/

انواع زعفران قائنات

زعفران تربت حیدریه و قائنات یکی از بهترین زعفران های دنیاست که بسیاری از افراد در سراسر دنیا از آن استفاده می کنند. زعفران تربت در انواع مختلفی تولید می شود و خود این زعفران چند زیر مجموعه جدا دارد. از زیر مجموعه های این زعفران می توان به:

  • زعفران دسته
  • زعفران پوشال
  • زعفران سرگل
  • زعفران نگین

اشاره کرد. هر کدام ویژگی های بی نظیری را دارند. زعفران دسته زعفرانیست که هیچ قسمتی از آن حتی ریشه نیز از آن جدا نشده است. قدرت رنگ دهی این زعفران بی نظیر است. در مقابل نوع پوشال از قدرت رنگ دهی کمتری برخوردار است. قدرت رنگ دهی این نوع زعفران حتی از نوع دسته نیز بیش تر است.

زعفران سرگل اما یک زعفران خالص است که ریشه زعفران نیز از آن جدا شده است. به بیان بهتر لقب مرغوب ترین و بهترین زعفران قائنات را می توان به زعفران های سرگل داد. این نوع زعفران طعم، عطر و رنگ بی نظیری را به غذا می دهد. لقب گران بها ترین زعفران موجود را باید به زعفران نگین داد. این نوع از زعفران ها قدرت رنگ دهی بالایی را دارند.

در هنگام خرید زعفران آگاهی داشتن نسبت به ویژگی ها و شناخت انواع زعفران های موجود به شما کمک کند تا بتوانید متناسب با نیازی که دارید یک زعفران مناسب را تهیه کنید. از آن جایی که زعفران های موجود در برخی مغازه ها مرغوب و با کیفیت نیستند، پس در هنگام خرید باید نهایت دقت را داشته باشید تا در تشخیص زعفران اصلی از زعفران تقلبی به مشکل بر نخورید.

 

طلای سرخ، دوستدار سلامت شما

همان طور که در ابتدای مقاله به این موضوع اشاره شد، زعفران یک ماده پر خاصیت برای حفظ و تامین سلامتی بدن به شمار می آید. افرادی که از مشکلات قلبی و عروقی رنج می برند می توانند با مصرف این ماده خوراکی سلامت قلب خود را تامین کنند. البته خواص زعفران در زمانی می تواند موثر باشد که اقدام به خرید زعفران اصل و مرغوب نمایید.

خرید بهترین زعفران را چطور باید انجام دارد؟

خرید زعفران اصل یکی از مهم ترین دغدغه های بسیاری از افراد است. برای این که بتوانید این دغدغه خود را حل کنید در هنگام خرید زعفران به یک سری از مواردی که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم، توجه داشته باشید.

چشیدن زعفران: از مهم ترین مواردی که می توان به وسیله آن خلوص زعفران را تشخیص داد چشیدن آن است. زعفران اصل مزه تلخی را دارد. در صورتی که زعفران مزه شیرین داشته باشد از خرید آن امتناع کنید.

رنگ زعفران: از دیگر مواردی که توسط آن می توان زعفران اصل را از نوع تقلبی آن تشخیص داد، بحث رنگ آن است. رنگ زعفران اصل تیره است و رنگی روشن را ندارد. برخی گمان می کنند رنگ تیره زعفران نشان از کهنه بودن آن دارد در صورتی که این یک تصور کاملا غلط است.

بوی زعفران: دیگر راه تشخیص زعفران اصل از نوع تقلبی اش بحث بو و عطر آن است. زعفرانی که اصل باشد بو و عطر بسیار تندی دارد.

خرید بهترین زعفران

 

زعفران طوبی ارائه دهنده بهترین زعفران دنیا

شرکت طلای سرخ تربت با کادری مجرب و دستگاه های متناسب با استاندارد روز در دنیا بهترین زعفران ایران را دارد. در این مقاله سعی کردیم به این پرسش که بهترین زعفران چیست و چه ویژگی هایی دارد، پاسخ دهیم. اگر می خواهید بهترین زعفران مشهد را بخرید حتما به سراغ زعفران تربت حیدریه بروید. شاید این سوال را داشته باشید که قیمت بهترین زعفران قائنات مشهد چقدر است و آیا هر شخصی توانایی خرید آن را دارد؟ معمولا جدا از جنبه عطر و طعم، زعفران جنبه درمانی نیز دارد و بسیاری از افراد می توانند برای درمان بیماری های مختلف خود از این محصول استفاده کنند. قیمت زعفران تربت بسیار بالا نیست و تقریبا تمامی اقشار جامعه حتی به مقدار خیلی کم امکان خرید آن را دارند.

۲.۶/۵ - (۱۴ امتیاز)

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *